Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014

Διακοπή και επεισοδιακή νίκη της Κυζίκου

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στη Νέα Πέραμο, η Κύζικος επικράτησε με 3-0 του Εθνικού Πειραιώς και ισοβάθμησε στην κορυφή του πρώτου ομίλου με τα Χανιά.

Στο γήπεδο βρέθηκαν περίπου 20 πιστοί φίλοι του Εθνικού που ακολουθούν την ομάδα σχεδόν σε όλα τα εκτός έδρας παιχνίδι. Ένω το σκορ ήταν 16-13 στο τρίτο σετ υπέρ της Κύζικου, οι οπάδοι του Εθνικού γιουχάρησαν τον παίχτη της αντίπαλης ομάδας την ώρα του σερβίς, με αποτέλεσμα να κινηθούν απειλητικά προς το μέρος τους οι οπαδοί της γηπεδούχου. Το αποτέλεσμα ήταν να πιαστούν στα χέρια οι οπαδοί των δύο ομάδων, με τους αθλητές της Κυζίκου και του Εθνικού να τρέχουν να τους χωρίσουν.

Το ματς διακόπηκε για 6 λεπτά περίπου, ενώ το επεισόδιο γράφτηκε και στο φύλλο αγώνος από τους διαιτητές της αναμέτρησης, ενώ πετάχτηκε και ένα κουτάκι μπύρας στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητές: Βουδούρης, Σταρίδας

Τα σετ: 3-0 (25-21, 25-16, 25-17)

ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ (Μπακοδήμος): Βαρδής Ε., Πεφάνης, Μπεκιάρης, Μελλές, Τσέργας, Βαρδής Χ. / Πλεμμένος (λ)

ΕΘΝΙΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Σιώπης, Ξυλούρης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης, Μπερμπερίδης, Μανιάτης / Κουβουτσάκης (λ), Μαμάης, Γκανιάς, Αδαμόπουλος