Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Εθνικός-Τριφλία Ραφήνας 1-1

Το σερί των νικών σταμάτησε στο παιχνίδι με την Τριγλία για τον Εθνικό, καθώς έμεινε στο 1-1 με την ομάδα της Ραφήνας.

Οι Πειραιώτες ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς στο 4’ άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοσμά. Πριν τελειώσει το ημίχρονο, η Τριγλία φρόντισε να ισοφαρίσει, με γυριστό σουτ του Σκαφίδα στο 44’. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός πίεσε, αλλά οι «κιτρινόμαυροι» έκλεισαν τους χώρους και «τσίμπησαν» τον βαθμό της ισοπαλίας.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Μακρής, Μακρόπουλος, Γαλάνης, Ρούσος Ο., Κρητικός, Σαμιώτης, Μιχελής (60’ Σκαφτούρος), Παντελής, Κυριακάκης (46’ Χώνος), Κοσμάς, Ρούσος Α. (80’ Κατσίγιαννης)
ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κύρκος, Ζέκιο, Τσάγκαρης, Κόρακας, Τσέπας, Σκαφίδας, Ράμο, Σπαγής, Σταμπέλος (70’ Σκουλάς /90’ Λεμονής), Αρναρέλλης (85’ Κονταρέλης), Μάντζη

Πηγή:onsports.gr