Σάββατο 31 Δεκεμβρίου 2011

Φιλική νίκη με 3-0 ο Εθνικός

Φιλικών συνέχεια για τον Εθνικό Πειραιώς στο βοηθητικό γήπεδο Ελληνικού με αντίπαλο την ομάδα του Περαμαϊκού που εμφανίστηκε στο γήπεδο με την νέα διοίκηση του κ. Κουντούρη. Απέναντι στο ισχυρό συγκρότημα του Περαμαϊκού, ο Εθνικός με κεκτημένη ταχύτητα από το χθεσινό φιλικό με τον Ηλυσιακό δεν αντιμετώπισε προβλήματα και αν εξαιρέσουμε το πρώτο ημίχρονο που η μπάλα δεν ήθελε να μπει στα δίχτυα, στο δεύτερο ημίχρονο του έκανε το χατίρι τρεις φορες. Στο 52 λεπτό ανατράπηκε ο Κατσιγιαννης εντος περιοχής και το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Ιατρού που ευστόχησε, επανεμφανιζόμενος μετά τον σοβαρό τραυματισμό του. Στο 72 λεπτό νέα ανατροπή στο Γκορόγια, εκτέλεσε ο ίδιος και 2-0. Σέντρα απο αριστερά του Γκορογια σουτ του Κατσιγιάννη στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ελμαζης έκλεισε το σκορ στο 87 λεπτο. Με αυτή την πολύ καλή εμφάνιση έκλεισε και η χρονιά, και το ραντεβού δόθηκε για την νέα χρονιά με νέες προσδοκίες.
ΕΘΝΙΚΟΣ-Μειμάρογλου, Γκιόκας, Ιατρού, Ντουνης, Σαμλίδης, Μωυσιάδης, Καμπούρης, Κασσιαράς, Γκορογιας, Μπίτσας, Κατσιγιάννης.
Έπαιξαν και οι Γρίβας, Μπένας, Σαλιμπασα, Παυλόπουλος, Ελμάζης.

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΥΧΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ