Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Ανατροπή στον Πειραιά η Χίος!

Με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά η Χίος έκανε την ανατροπή στην έδρα του Εθνικού και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας, με τελικό σκορ το 6-6!
Προς το παρόν, το συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν το πιο ενδιαφέρον της αγωνιστικής και η εξέλιξη του το καθιστά ντέρμπι, με τον Εθνικό να αδυνατεί να πάρει τους τρεις βαθμούς στην έδρα του, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Σελετόπουλου πήρε έναν πολύτιμο βαθμό, τον πρώτο εκτός Χίου.
Με σκόρερ δις τον Στέλιο Αργυρόπουλο ο Εθνικός έφθασε να προηγείται 6-4, όμως η Χίος με γκολ στην κόντρα από τον Κανδιόγλου και ένα του Ντούλου από τον φουνταριστό έκανε το 6-6, με τις δυο ομάδες να χάνουν από μια ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό και μετά από τάιμ άουτ.
Μάλιστα, στα τελευταία δευτερόλεπτα αποβλήθηκε ο Χάρης Χαραλαμπόπουλος του Εθνικού για διαμαρτυρία!
Οκτάλεπτα: 1-0, 1-2, 3-1, 1-3.