Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

Εθνικός-Ηλυσιακός 1-2

21η στροφή στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής και ο Εθνικός κοντράρεται με τον Ηλυσιακό σε ένα ακόμα "τελικό" για την  ομάδα μας .

Οι "Κυανόλευκοι" προέρχονται από ένα πολύ καλό σερί αποτελεσμάτων με αποκορύφωμα το εκτός έδρας 1-1 με τον Κισσαμικό.

Ο Εθνικος ξεκιναει με τους Βουτσινα κατω απο τα δοκαρια και απο δεξια προς αριστερα τους Γκορογια,  Μακρη ,Κουκουλη και Ξενιτόπουλο.Στη μεσαια γραμμη Σαμιωτης Βελετης και μπροστα τους ο Δωροβινης.Δεξια ο Υφαντής, αριστερα ο Παυλακης και προωθημενος ο Μαναλης.
Οι "Κιτρινόμαυροι" παρατάχθηκαν με τους: Κουρεπίνη,Καμβύση,Φούντα,Παπαδημητρίου,Παπαδόπουλο,Αμανατίδη,Βασιλείου,Κοβάτση,Θαναηλάκη.Τζώρτζη,Δηλαβέρη

Ο Εθνικός έχει ξεκινήσει το ματς δυνατά, έχοντας κατοχή μπάλας με τον Ηλυσιακό να δίνει χώρο αλλά και τους παίκτες των φιλοξενούμενων να επιδίδονται σε σκληρά μαρκαρίσματα,
Στο 10ο λεπτό πρώτη καλή φάση με την κεφαλιά του Σαμιώτη να αποκρούει ο Κουρεπίνης.
Τρία λεπτά αργότερα, ο Δωροβίνης έκανε σουτ που που πέρασε άουτ.
Πέντε λεπτά αργότερα, ο "Δώρο" έγινε αλλαγή, λόγω ενοχλήσεων στη μέση  και τη θέση του πήρε ο Σταφσουλάι.
Στο 21,ο Βασιλείου έπιασε δυνατό σουτ και ο Βουτσινάς έδιωξε εκπληκτικά /
O Eθνικός συνέχισε να δημιουργεί φάσεις αλλά δεν ήταν ουσιαστικός και στο 43, ο Ηλυσιακός  άνοιξε το σκορ με φάουλ του Τζώρτζη που πήγε και πανηγύρισε προκλητικά μπροστά στην εξέδρα των οπαδών του Εθνικού.
To ημίχρονο τελείωσε στο 0-1 με τον κόουτς Γεωργούλη να βάζει τον Παυλόπουλο στη θέση του Βελέτη.

Αλλαγή και για τον Ηλυσιακό με τον Σίσκο να παίρνει τη θέση του Κοβάτση,ενώ στο 53,ο Σταμος πήρε τη θέση του Δηλαβέρη.
Τρία λεπτά αργότερα το σούτ του Υφαντή μπλόκαρε ο Κουρεπίνης. και στην επόμενη φάση ο Στάμος ΄έκανε το 0-2..
Στο 58, ο Ξενιτόπουλος βγήκε και τη θέση του πήρε ο Τογρού..
Με την είσοδο του Τογρού η ομάδα κινείται και πιο επιθετικά και απο τη σέντρα του έρχεται η μέιωση του σκορ με αυτογκολ του Παπαδόπουλου απο φάουλ του Τογρού.

Μεγάλη ευκαιρία στο 92 με τον Τογρού το σουτ που κάνει φεύγει άουτ.