Πέμπτη 11 Δεκεμβρίου 2014

Τριγλία Ραφήνας-Εθνικός 0-1 παρ. (0-0 κ.α.)

Το γκολ της πρόκρισης.

Δυνατό ματς έγινε στη Ραφήνα, με τον Εθνικό να… αποδρά με τη νίκη και την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής, καθώς επικράτησε 1-0 της Τριγλίας στην παράταση.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, καθώς βρήκαν απέναντί τους έναν εντυπωσιακό Ντούση. Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, με τον τερματοφύλακα του Εθνικού να κάνει διπλή επέμβαση στην προσπάθεια του Κότσι στο 95’. Τελικά στο 105’, ο Σούφλας με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τογρού, έκανε το 0-1, δίνοντας τη νίκη στους Πειραιώτες.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Παππάς, Λαζούρας, Μεϊμάρογλου, Σταμπέλος, Ντούμπερετ (46’ Σκαφίδας), Λάσκαρης, Κολοκοτρώνης, Λασπαντζής, Κότσι, Χρυσάφης (60’ Γκριμέκης), Ζέκιος (46’ Μάντζης)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Ντούσης, Χαλκιάς, Γερόλυμος, Μακρής, Σαμιώτης, Παπανικόλας, Μάναλης, Βελέτης (84’ Τογρού), Λύγκος, Λεωνιδόπουλος (69’ Σούφλας), Σταφσουλάι (56’ Παυλάκης)