Τετάρτη 16 Μαρτίου 2016

Χαλαρά 0-2 τον Άλιμο

Με δύο γκολ του Μάναλη (32′, 34′) ο Εθνικός επικράτησε εύκολα 0-2 του Αλίμου για την 22η αγωνιστική του τετάροτυομίλου της Γ’ Κατηγορίας και παρέμεινε για έβδομο διαδοχικό ματς αήττητος.

Τερματοφύλακας ο Βουτσινάς και  απο κει και πέρα Πίσσας Αλεξανδρόπουλος Μαντζώρος Μπένα Κατίδης Παυλάκης Ερτσιου Μάναλης Αργυρίου Βλάχος

Ο Αλιμος ξεκίνησε με τους Μακρίδη Κολλινιάτη Ντόντη  Κακούτη  Παυλίδη Γεργάκη  Πετουση Χακράμα Αφράτη Κάλφα, Χρήστου

5’Παιχνίδι κατοχής από τον Εθνικό, χωρίς ωστόσο να έχει ημιουργήσεικάπια αξιόλογη φάση σ’ αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

8′ Γέμισμα του Βλάχου από δεξιά δεν ανησύχησε ο Μακρίδης.

16′ Από εκτέλεση κόρνερ του  Έρτσιου, ο Μάναλης έπιασε την κεφαλιά για να αποκρούσει ενστικτωδώς σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Αλίμου Μακρίδης

17′ Από την εκτέλεση κόρνερ  του Έρτσιου, ο Βλάχος έπιασε το γυριστό σουτ, με τον Μακρίδη να αποκρούει και η μπάλα να εξωστρακίζεται από το οριζόντιο δοκάρι

22′ Μπαλιά Έρτσιου με αποδέκτη τον Μάναλη, αλλά το σουτ του επιθειτκού του Εθνικού βρίσκει σε ετοιμότητα τον Μακρίδη, που μπλοκάρει.

32′ Γκολ για τον Εθνικό! Κάθετη μπαλιά από τον Αργυρίου για τον Μάναλη, προλαβαίνει ένας αμυντικός του Αλίμου, αλλά η κόντρα που γίνεται πάνω στον φορ του Εθνικού είναι ευνοίκή για τους φιλοξενούμενους, αφού η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Μακρίδη για το 0-1!

34′ Γκολ για τον Εθνικό! Εκτέλεση φάουλ Έρτσιου από τα αριστερά,  ο Μάναλης με κεφαλιά γράφει το 0-2 για τον Εθνικό!

40′ Ο Χρήστου προσπάθησε να αιφνιδιάσει, όμως το σουτ του μεσοεπιθετικού του Αλίμου κόντραρε και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Βουτσινά.

Λήξη πρώτου μέρους, με τον Εθνικό να προηγείται 0-2 του Αλίμου, χάρη σε δύο γκολ του Μάναλη.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

50′ Mονοκόμματο σουτ του Κάλφα έπεσε στη γωνία του ο Βουτσινάς και μπλόκαρε

55′ Σουτ του Χρήστου μέσα από την περιοχή απέκρουσε σωτήρια ο Βουτσινάς.

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Γερόλυμος στη θέση του Πίσσα.

63′ Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Κομνηνός στη θέση του Βλάχου.

68 Πρώτη αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Κουρής αντί του Αφράτη

69′ Από κόρνερ του Έντσιου, ο Μπενά έπιασε την κεφαλιά για να αποκρούσουν πάνω στη γρεμμή οι αμυντικοί του Αλίμου

70′ Τρίτη αλλαγήγια τον Εθνικό. Ο Στρατάκης αντί του Έρτσιου.

70′ Αλλαγή γιατον Αλιμο. Ο Τσαλάκος αντί του Παυλίδη

72′ Φαλτσαριστό σουτ του Αλεξανδρόπουλου, η μπάλαπέρασε άουτ.

Tέλος; του αγώνα που βρίσκει τον Εθνικό να κερδίζει 0-2 τον Άλιμο.