Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Τριγλία-Εθνικός 0-0

Σε ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις Τριγλία Ραφήνας και Εθνικός έμειναν στο 0-0.

Τερματοφύλακας ο Βουτσινάς, από δεξιά πρός αριστερά ,οι Χαλκιάς,Κουκούλης,Μπένα,Παυλάκης. Στα χαφ Γούλας,Σούφλας και Δωροβίνης. Τριάδα μπροστά ,Λύγκος -Λεωνιδόπουλος και Παυλόπουλος

Η αρχική εντεκάδα της Τριγλίας: Παππάς, Λαζούρας, Μεϊμάρογλου, Βατίστας, Μάργαρης, Χρυσάφης, Σκαφίδας, Τσέπας, Παππάς Ν., Βεστάκης, Κότσι

Στο 12’ ο Σούφλας έβγαλε προωθημένη μπαλιά στον Λεωνιδόπουλο αλλά ο τελευταίος ήταν οφσάιντ και έτσι σταμάτησε η φάση.

Στο 16’ ο Σούφλας βγάζει σε πολύ καλή θέση τον Λύγκο αλλά και πάλι σταματάει η φάση με τον επιθετικό του Εθνικού να βγαίνει οφσάιντ

Ένα λεπτό αργότερα ο Παυλάκης μπαίνει μέσα στην περιοχή έδωσε στο Παυλόπουλο και εκείνος με πλασέ στην κίνηση ανάγκασε τον τερματοφύλακα Παππά να διώξει την μπάλα με τα πόδια.

Στο 19ο λεπτό ο Καραπάνος έχει πάρει την θέση του Μάργαρη για την Τριγλία Ραφήνας που πολύ νωρίς αναγκάζεται να κάνει την πρώτη της αλλαγή.

Παιχνίδι κατοχής από τον Εθνικό στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα με τους Κυανόλευκους να έχουν επιβάλλει τον ρυθμό τους και τους κιτρινόμαυρους να προσπαθούν να κρατήσουν το μηδέν.

Ο Βεστάκης θα αποχωρήσει λόγω ενοχλήσεων στον μηρό, ο Μάντζης θα πάρει την θέση του.

Περίπου 100 φίλοι του Εθνικού είναι στο γήπεδο της Ραφήνας για να στηρίξουν την αγαπημένη τους ομάδα.

Στο 40 ο Παππάς βγαίνει μπροστά στον Βουτσινά και με σουτ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

Ημίχρονο στην Ραφήνα με το σκορ να είναι στο 0-0 και τον Εθνικό να κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας αλλά τις φάσεις να είναι ελάχιστες.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Μακρινό σουτ του Λύγκου στο 47’ ο Παππάς κρατάει το μηδέν.

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χρυσάφη ο Βουτσινάς σε ετοιμότητα διώχνει σε κόρνερ.

Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό στο 58', ο Μάναλης μπαίνει στην θέση του Παυλόπουλου.

Στο 67' ο Γκορόγιας θα πάρει την θέση του Σούφλα.

Ο Λεωνιδόπουλος αφήνει την θέση του στον Ξενιτόπουλο στο 78'.

Τέλος του αγώνα στην Ραφήνα με το αποτέλεσμα να είναι 0-0.